Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT

Fakulta biomedicínského inženýrství je nejmladší fakultou naší nejstarší technické univerzity, kterou je České vysoké učení technické v Praze. Fakulta sídlí v Kladně. Na webu doktorweb.cz publikuje přednášky z odborné činnosti v rámci obezitologie, kdy FBMI ČVUT organizovala mezinárodní sympozium Obézní pacient v interdisciplinárním pohledu, na kterém se podílel i portál Nadváha.

Mezinárodní lékařské sympozium na téma Obézní pacient v interdisciplinárním pohledu propojilo telemostem tři země – Česko, Slovensko a Filipíny a dva kontinenty Evropu a Asii. První den sympozia, čtvrtek, byl věnován přednáškám českých a zahraničních odborníků přes mezinárodní telemost do budov Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, 1. lékařské fakulty UK, Národného inštitútu zdravia, Kuliat Foundation a také přes webový portál www.obezni.cz. Prezentaci pro veřejnost zajišťoval největší český online deník iDnes.cz prostřednictvím chatu odborníků se čtenáři. Páteční program byl zaměřen na prezenční konferenci společnosti STOB s tématy moderního pojetí hubnutí přes internet, zajímavostí, mýtů a pověr ve výživě. Úvodní přednášku přednesl Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc., který již 63 let vykonává lékařskou praxi a který letos nově vydává svůj bestseller Nebezpečný svět kalorií, tentokrát se spoluautory (Doc. MUDr. Leoš Středa a MUDr. Kateřina Cajthamlová), tedy z pohledu tří lékařů. Sobotní (13. dubna 2013) přednáška v rámci veletrhu FOR FAMILY pro studenty FBMI i veřejnost, spojená s křestem knihy od 16:30 v Pražském veletržním areálu Letňany, slavnostně uzavřel sympozium. Podívejte se na program sympozia.

FBMI se spolu s Deníky podílí na osvětové akci zaměřené na hubnutí. Deníky se spojily s odborníkem na zhubnutí a nabízejí čtenářům řešení, jak hubnout a jak zhubnout. Nejde o žádnou komerční nabídku, jde o prospěšnou akci pro zdraví zdarma. Zhubněte s dalšími čtenáři v ambulanci, na jejímž vybavení se podílí také FBMI ČVUT. Výsledky této akce pro zdraví prezentujeme i na mezinárodních konferencích, jako eHealth Days v roce 2014.

Komentáře nejsou povoleny.