Telemedicína v kosmetice

Žijeme v době, kdy technika postupuje stále dopředu, tak je to také v medicíně.  Lidé si pomocí techniky snaží ulehčit práci a ušetřit čas.

V medicíně v současné době dochází k velkému rozvoji telemedicíny.

zev telemedicína pochází z řečtiny a latiny. Řeckou předponu tele- lze přeložit jako „na dálku“ a latinský výraz „medeor“ znamená „léčím“

Telemedicína je dálkový přenos lékařských informací od pacienta k doktorovi. Vše je zprostředkováno pomocí telekomunikačních a informačních technologií, např. e-maily, obousměrné video, bezdrátové nástroje a další. 

Pomocí této technologií je zjišťován stav pacienta, vzdálené poskytování zdravotnických služeb a je poskytována konzultační činnost na dálku. Hlavním důsledkem toho je zlevňování léčby, větší transparentnost při rozdělování financí a v delším časovém horizontu i zlepšení kvality života. První použití bylo představeno v 60. letech 20. století u pacientů ve skandinávských zemích. V ČR jsou takovéto pracoviště od roku 2003. Podle způsobu, jakým jsou přenášeny informace, lze telemedicínu rozdělit na tři oblasti:

1. zasílání informací

2. dálkové monitorování

3. dálková terapie.

Programy umožující telemedicínu jsou např.

1) Point-to-Point Protocol (PPP) Jedná se o propojení pomocí soukromé sítě. Tento systém se používá v nemocnicích a na klinikách, které poskytují služby přímo pro nezávislé poskytovatele zdravotní služb

2) Propojení s monitorovacím centrem – Tato metoda je používána pro srdeční, plicní a fetální monitorování a domácí péči. Tyto služby jsou poskytovány pacientům v domácnosti.

Mezi telemedicínské mechanismy patří např. Telekonzultace, telediagnostika, telemonitorováni, telepéče, televzdělaní, teleprezentace, Lékařská porada na dálku a společná diagnóza.

Myslím si, že telemedicína bude mít v budoucnu i velký vliv na kosmetiku. V součastné době lze využít telemedicínu např. nákupem kosmetických přípravků.

Také lze využít kosmetické poradny na internetu. Tyto „online“ kosmetické poradny lze využít kdekoliv, kde máte přístup k internetu, to znamená, že nemusíte čekat dlouhé fronty v čekárnách dermatologických poraden.

Odkazy internetových kosmetických poraden :

http://ona.idnes.cz/kosmeticka-poradna-aleny-kimlove-dqj-/poradna.aspx?p=KOSMETIKA

http://www.prozeny.cz/poradny/krasa-a-moda/17-kosmeticka-poradna

 

Radka Lencová

Příspěvek byl publikován v rubrice Archív seminárních prací, Uznané seminární práce 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.